دبیر انجمن صنفی پتروشیمی با بیان اینکه ۷۰ میلیارد دلار پروژه نیمه تمام، ظرفیت بالایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی دارد، آینده سهام شرکت های پتروشیمی را مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد مهدوی با بیان اینکه بازار سهام نشان داد سهام شرکت های پتروشیمی ظرفیت خوب و قابل قبولی برای رشد دارند گفت: هر چند بازار با نوساناتی روبرو بود اما در مجموع شرایط رشد برای شرکت های پتروشیمی مساعد بود و هست.شرکتهای پتروشیمی از جمله صنایعی هستند که همیشه از نظر صادرات و فروش محصولات بسیار مطلوب هستند.
وی با بیان اینکه در سال ۹۳؛ معادل ۱۴ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی صادر شده ، خاطرنشان کرد: ظرفیت مطلوب این شرکتها انگیزه خوبی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و این صنعت می تواند از گزینه های مورد نظر سرمایه گذاران باشد. روند بازار مطلوب است و در صورتی که توافق نهایی در پی بیانیه لوزان انجام و عملیاتی شود وضعیت مطلوب تری در انتظار سهام این شرکتها خواهدبود .
دبیر انجمن صنفی پتروشیمی با اشاره به غنی بودن کشور از نظر خوراک شرکت های پتروشیمی خاطرنشان کرد: ما در منابع گازی و هیدروکربنی مقام اول و در نفت مقام چهارم دنیا را داریم که در مجموع برآیند این ذخایر اثرات مطلوبی بر روند فعالیت شرکت هایی از این دست دارد.
مهدوی ابهری با بیان اینکه نگاه ها به بازار سرمایه مثبت است، تصریح کرد: تبدیل بیانیه لوزان به توافق نهایی زمینه برای جذب سرمایه گذاران خارجی در این صنعت را فراهم می کند و با توجه به اینکه حدود ۷۰ میلیارد دلار پروژه نیمه تمام در صنعت پتروشیمی وجود دارد؛ این حوزه ظرفیت بالایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی دارد.

وی افزود: با انجام توافق، موضوع نقل و انتقال پول و تکنولوزی تسهیل می شود و با مهیا شدن سایر بسترها از سوی متولیان و با توجه به اینکه تعیین قیمت خوراک پتروشیمی ها در قانون تکمیل مقررات مالی دولت تصویب شده چشم انداز خوبی را برای این صنعت متصور هستم.

منبع خبر: boursepress.ir
گردآوری: ModirCenter.com

Download PDF