نشست تخصصی مولدهای سناریوهای اقتصادی با تأکید بر Solvency II برای اولین بار در کشور با حضور مدرس بین‌المللی ویژه صنعت بیمه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی نقوی مدیرعامل مرکز مالی ایران در خصوص این نشست تخصصی گفت: صنعت بیمه به جهت کارکرد حیاتی خود در پوشش ریسک فعالیت‌های اقتصادی، نقش مهمی در اقتصاد کشورها ایفاء می‌کند. این وظیفه در دوره پسابرجام و لغو تحریم‌ها برای شرکت‌های فعال در صنعت بیمه کشور اهمیت مضاعف یافته و لزوم توجه به استانداردهای بین‌المللی در مراودات خارجی را در این صنعت ضروری می‌کند.

بر اساس استانداردهای سالونسی ۲، شرکت‌های بیمه موظف به تولید هزار سناریو و گزارش ۲۰ سناریو در شرایط نامطلوب‌تر به قانون‌گذاران هستند. این استانداردها، نظام جامع هماهنگ‌کننده صنعت بیمه در اتحادیه اروپا است.

نقوی افزود: در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع در امر ایجاد روابط بین‌المللی شرکت‌های بیمه داخلی با شرکت‌های بیمه اروپایی و الزامات موجود، مرکز مالی ایران قصد دارد روز سه‌شنبه ۴ خردادماه سال جاری نشست تخصصی با عنوان ” مولدهای سناریوهای اقتصادی با تأکید بر Solvency II ” با سخنرانی دکتر هیربد آسا استاد اقتصاد دانشگاه لیورپول انگلستان در سالن همایش شرکت فرابورس ایران ساعت ۹ صبح برگزار کند.

حضور در این نشست رایگان است و با توجه به محدود بودن ظرفیت سالن علاقه‌مندان می‌توانند برای هماهنگی با شماره ۰۲۱-۶۶۷۲۴۳۴۳ تماس بگیرند.

 

منبع خبر: Boursepress.ir

گردآوری: ModirCenter.com

Download PDF